Reşit Galip Cd. Gölgeli Sk. No:12/2 Çankaya Ankara
+90 506 433 91 42
bilgi@odenhukuk.com

Kiracı evi alıcılara / yeni kiracılara göstermek zorunda mı?

Kiracı evi alıcılara / yeni kiracılara göstermek zorunda mı?

Kiracıların, özellikle bu konuya dikkat etmek gerekiyor. “Kiracı evi göstermek zorunda mı?” Evet, “Kiracı, fesih tarihinden itibaren kiralananı alıcılara veyahut yeniden kiralamak isteyenlere göstermek zorundadır.” Ancak bu gösterme kavramı, gece gündüz ve her gün kiralananı her gezmek isteyene göstermek zorunluluğu anlamına gelmemektedir. Kiracının her geleni her saat evine alma mecburiyeti yoktur. Bu saat ve günler belirlenirken, kiracının çıkarları hakkaniyetli şekilde göz önünde bulundurulmalıdır.

Kiracının kiralananı gösterme yükümlülüğü Medeni Kanunun 2. maddesine dayanmaktadır. Uyuşmazlık halinde kiralanana girilip, gezilme süresi zamanı ve şekli hakim tarafından tayin edilir.

Öden Hukuk Bürosu – Bilgi ve Randevu için

  • Reşit Galip Cd. Gölgeli Sk. No:12/2 Çankaya Ankara
  • +90 506 433 91 42
  • bilgi@odenhukuk.com
Kiracı evi göstermek zorunda mı

Kiracı evi göstermek zorunda mı

Kiracının evi gösterme yükümlülüğü ne zaman başlar? 

Kiracının evi yeni alıcılara veyahut yeni kiracı adaylarına gösterme yükümlülüğü belirli olmayan kira sözleşmelerinde fesih ihbarının yapıldığı tarihten, belirli süreli kira sözleşmelerinde ise kira süresinin biteceği günden geriye gidilerek fesih ihbarının yapılacağı tarihten itibaren başlar. Yani kira süresinin bitiminden 3 ay evvelinden başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otomatik Kepenk Fiyatları

hidrolik tork anahtarı

Metal Etiket

seksiyonel kapı

Mamak Akü

dövmeci

truck spare parts

çatı yalıtım

istanbul ceza avukat

ankara avukat

ankara evden eve nakliyat

volkswagen yedek parça

şentepe evden eve nakliyat